GoodAir

Smog Rawa Mazowiecka - mapa, dziś, pomiar

Legenda Bardzo dobry Dobry Dostateczny Umiarkowany Zły Bardzo Zły Brak indeksu

Jakość powietrza Rawa Mazowiecka - mapa, dziś, pomiar

Rawa Mazowiecka – miasto w województwie łódzkim, nad rzeką Rawką. W przeszłości stanowiła najważniejszy gród Mazowsza. Jak przystało na miasto z zamkiem ma swoją emocjonującą legendę o duchu białej damy. Nie byłoby to dziwne, gdyby nie fakt, że dotarła ona do Szekspira i była inspiracją do napisania „Opowieści zimowej”. Spacer po romantycznym rawskim Parku Miejskim polecany jest nie tylko zakochanym. Znajdują się w nim jedne z najpiękniejszych ogrodów w naszym kraju. Poszukujesz atrakcji? Będąc w Rawie Mazowieckiej polecamy zwiedzić klasztor poaugustiański z Ogrodem Oliwnym oraz plac marszałka Józefa Piłsudskiego z pięknym Ratuszem oraz barokowy zespół kościelno-klasztorny.

Mieszkasz w Rawie Mazowieckiej, a może planujesz odwiedzić rodzinę lub przyjaciół w tym mieście? Koniecznie zapoznaj się ze stanem jakości powietrza. Szukasz informacji na temat: stan powietrza Rawa Mazowiecka, smog Rawa Mazowiecka, zanieczyszczenie powietrza Rawa Mazowiecka? Przygotowaliśmy najważniejsze informacje.

Mapa jakości powietrza w Rawie Mazowieckiej

Stan powietrza w Rawie Mazowieckiej nie należy do najlepszych z powodu zanieczyszczenia pyłami PM 10 i PM 2,5. Ich źródło stanowi przede wszystkim niska emisja, ale także transport samochodowy oraz przemysł.

Pomiar smogu w Rawie Mazowieckiej

Smog w Rawie Mazowieckiej? Ciekawi Cię, czy w mieście mierzony jest poziom zanieczyszczeń powietrza? Stacja pomiaru znajduje się przy ulicy Niepodległości. Rawa Mazowiecka znalazła się w rankingu 50 najbardziej zanieczyszczonych miast Unii Europejskiej, stworzonym w 2016 roku przez Światową Organizację Zdrowia. Wysokie stężenie smogu w Rawie Mazowieckiej wystąpiło wiele razy. Przykładowo 7 marca 2018 roku koncentracja pyłów PM 10 wynosiła 103 µg/m3. Przy takim ich poziomie człowiek wdycha tyle benzo[a]pirenu, co przy wypaleniu 127,1 papierosów w jeden dzień.

W Rawie Mazowieckiej podejmowane są inicjatywy na rzecz poprawy jakości powietrza. Mieszkańcy mogą ubiegać się o dofinansowanie pieców węglowych na ekologiczne źródła energii. Z kolei strażnicy miejscy systematycznie kontrolują gospodarstwa domowe pod kątem materiałów spalanych w piecach. Mieszkańcy także nie chcą biernie przyglądać się narastającemu problemowi ze smogiem. Jedną z ich inicjatyw jest powstanie Rawskiego Alarmu Smogowego, w październiku 2017 roku. Przedsięwzięcia to świadczy o rosnącej świadomości ekologicznej. Trzeba dodać, że Rawa Mazowiecka jest jednym z pięciu miast w województwie łódzkim, które wezmą udział w rządowym pilotażowym programie termomodernizacji „#PolskaBezSmogu 2018-2027”.

Sprawdź stan powietrza w pozostałych miastach