GoodAir

Smog Borówiec - mapa, dziś, pomiar

Legenda Bardzo dobry Dobry Dostateczny Umiarkowany Zły Bardzo Zły Brak indeksu

Jakość powietrza Borówiec - mapa, dziś, pomiar

Borówiec to wieś w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim, leży w dolinie rzeki Głuszynki. Około 60% powierzchni wsi stanowią lasy. W Borówcu znajduje się Obserwatorium Astrogeodynamiczne Polskiej Akademii Nauk. Przez wieś przebiegają czerwony Szlak turystyczny Osowa Góra – Sulęcinek oraz szlak czarny ze stacji PKP Gądki. W Borówcu dzięki malowniczym położeniu można przede wszystkim wypoczywać na powietrzu, warto również odwiedzić Makiete Borówiec, jedną z największych makiet kolejowych w Polsce.

Mieszkasz lub wybierasz się do tego miasta? Poniżej znajdziesz niezbędne informacje o stanie powietrza i poziomie smogu w Borówcu.

Mapa jakości powietrza w Borówcu

Jakość powietrza w Borówcu z uwagi na dużą ilość terenów zielonych i lasów otaczających wieś jest całkiem dobra. Nie mniej jednak zanieczyszczenia pojawiają się w sezonie jesienno-zimowym. Do ogrzewania domów nie zawsze używany jest odpowiedni opał, co powoduje, że również w Borówcu pojawia się smog.

Pomiar smogu w Borówcu

Ze smogiem w Borówcu walczy się jak w większości polskich miast i wsi, wprowadzając programy, zakładające dofinansowania na termomodernizację i ogrzewanie. Ważne jest też uświadamianie i edukowanie mieszkańców czym nie powinni palić w piecach. Mamy nadzieję, że podejmowane działania sprawią, że smog oraz zanieczyszczenie powietrza w Borówcu nie będą problemem nawet zimą.

Sprawdź stan powietrza w pozostałych miastach