GoodAir

Smog Nysa - mapa, dziś, pomiar

Legenda Bardzo dobry Dobry Dostateczny Umiarkowany Zły Bardzo Zły Brak indeksu

Jakość powietrza Nysa - mapa, dziś, pomiar

Nysa jest miastem położonym w województwie opolskim. Nazwa miejscowości wywodzi się od rzeki Nysy Kłodzkiej, która przepływa przez miasto. W wyniku klęski Niemców w 1945 roku decyzją zwycięskich mocarstw Nysa po sześciu latach zostaje ponownie włączona do Polski. Miejscowość mimo dużego zniszczenia podczas II wojny światowej posiada wiele zabytków, które warto zobaczyć, są to między innymi: Stare Miasto, Dzwonnica z 1474 roku czy kościół cmentarny pw. Świętego Krzyża – Jerozolimski. Aby odpocząć i napawać się pięknem natury wystarczy odwiedzić zabytkowy Park miejski w Nysie mający powierzchnię 42 ha. Miejsce to posiada doskonały układ wodny, który tworzą Kanał Bielawski i kanał Młynówka. Nysa to także dobrze rozwinięty ośrodek gospodarczy. Podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zajmuje powierzchnię aż 12 hektarów.

Mieszkasz w Nysie albo wybierasz się do tego miasta? Chcesz wiedzieć jaki jest stan powietrza w Nysie? Czy nie ma smogu lub czy powietrze nie jest zanieczyszczone?
Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy wszystkie potrzebne informacje.

Mapa jakości powietrza w Nysie

Nysa jest najbardziej zanieczyszczonym miastem w województwie opolskim. Potwierdzają to wyniki badań pomiarów wykonanych w 2016 r. przez Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Opolu. Największe zanieczyszczenie występuje w Nysie w okresie grzewczym. Już w samym listopadzie dopuszczalna norma stężenia pyłu PM10 została przekroczona kilkanaście razy.Jednak średnioroczne pomiary stężenia pyłu PM2.5 (20-25 μg/m³) i PM10 (25-30 μg/m³) mieszczą się w dopuszczalnych normach. Aby mierzyć stan jakości powietrza w Nysie powstała stacja pomiaru powietrza, która zlokalizowana jest na ulicy Rodziewiczówny 1 .

Pomiar smogu w Nysie

Smog w Nysie to duży problem. Władze miasta wprowadziły w życie “Nyski Pakiet Działań Antysmogowych”. Główne działania jakich podjęło się miasto dotyczą monitoringu przez czujniki najbardziej zanieczyszczonych obszarów Nysy. Ponadto wprowadzono środki kontroli takie jak:drony z czujnikiem jakości powietrza prowadzone przez Straż Miejską oraz ustanowienie wysokich kar za palenie odpadów. Wspomnieć należy także o działaniach gminy mających na celu propagowanie ekologicznej jazdy. W mieście powstanie stacja ładowania samochodów elektrycznych oraz przewidywany jest zakup autobusów elektrycznych i hybrydowych. Miasto Nysa przewiduje także dotacje na zmianę sposobu ogrzewania na proekologiczne oraz na przyłączenie do sieci ciepłowniczej.

Sprawdź stan powietrza w pozostałych miastach