GoodAir

Smog Gołdap - mapa, dziś, pomiar

Legenda Bardzo dobry Dobry Dostateczny Umiarkowany Zły Bardzo Zły Brak indeksu

Jakość powietrza Gołdap - mapa, dziś, pomiar

Gołdap to miasto w województwie warmińsko-mazurskim posiadające status uzdrowiska. Jako uzdrowisko klimatyczno-borowinowe oferuje usługi lecznicze w zakresie schorzeń narządów ruchu, reumatycznych, stanów pourazowych oraz niektórych chorób kardiologicznych czy układów nerwowego i oddechowego.

Gołdap jest ośrodkiem narciarskim . Na stokach Pięknej Góry (Gołdapskiej Góry) udostępniono ponad 2000 m tras zjazdowych oraz 5 wyciągów narciarskich. Przy dobrych warunkach śniegowych funkcjonuje tam również betonowy, ponad kilometrowy tor saneczkowy. W mieście można spedzić czas również nad jeziorem w jednej z dwóch tężni solankowych.

Mieszkasz lub wybierasz się do tej miejscowości? Poniżej znajdziesz niezbędne informacje o stanie powietrza i poziomie smogu w Gołdapi.

Mapa jakości powietrza w Gołdapi

Dzięki wyjątkowym walorom klimatycznym oraz położeniu miasto może pochwalić się jednym z najlepszych stanów powietrza w Polsce. Zanieczyszczenie powietrza w Gołdapi jest znikome nawet w sezonie jesienno-zimowym. Średnioroczne skażenie pyłem PM 2.5 w gminie Gołdap jest poniżej dopuszczalnych norm i wynosi 10-15 μg/m³. Podobnie jest w przypadku pyłów PM.10 – 15-20 μg/m³.

Pomiar smogu w Gołdapi

Smog w Gołdapi nie stanowi dużego problemu. Z uwagi na swoją uzdrowiskową naturę miasto dba, aby jakość powietrza w Gołdapi była jak najlepsza. Mieszkańcy mogą liczyć na dofinansowanie inwestycji służących ochronie powietrza, polegających na wymianie źródeł ogrzewania na proekologiczne w budynkach mieszkalnych na terenie gminy.

Sprawdź stan powietrza w pozostałych miastach