GoodAir

Smog Ełk - mapa, dziś, pomiar

Legenda Bardzo dobry Dobry Dostateczny Umiarkowany Zły Bardzo Zły Brak indeksu

Jakość powietrza Ełk - mapa, dziś, pomiar

Ełk to miasto w północno-wschodniej Polsce, w województwie warmińsko-mazurskim. Jest największym i najludniejszym miastem na Mazurach oraz głównym ośrodekiem przemysłowym i kulturalnym w regionie. Miasto leży między wieloma jeziorami i terenami zalesionymi, co sprawia, że widoki w tym mieście i jego okolicach charakteryzują się naprawdę niesamowitymi walorami estetycznymi.

Numerem jeden w przypadku Ełku jest Zamek Krzyżacki. Wybudowany został w latach 1398 – 1406, pod okiem Urlicha von Jungingena. Pierwsza wersja zamku była drewniana i została zniszczona kilka lat po bitwie pod Grunwaldem. Jednak po paru latach budynek został odbudowany, tym razem już nie w drewnie, ale murowany. Jest nawet legenda związana z tym zamkiem, która mówi, że dostać się do niego można było także z miasta idąc tunelem biegnącym po dnie jeziora. Poza zamkniem warto zobaczyć Muzeum Kropli Wody oraz przespacerować sie promenadą nad jeziorem Ełckim.

Mieszkasz lub wybierasz się do tego miasta? Poniżej znajdziesz niezbędne informacje o stanie powietrza i poziomie smogu w Ełku.

Mapa jakości powietrza w Ełku

Ogólny stan powietrza w Ełku jest dobry. Od 2017 r. w mieście działa stacja monitoringu jakości powietrza, a wyniki pomiarów sprawdzić może każdy chętny na stronie WIOŚ w Olsztynie. Korzystne położenie geograficzne pozytywnie wpływa na jakość powietrza w Ełku, która nie powinna na co dzień budzić obaw mieszkańców.

Pomiar smogu w Ełku

Smog w Ełku pojawia się jesienią i zimą ponieważ w mieście nadal istnieje wiele lokali, które ogrzewa się ciężkimi dla atmosfery substancjami. W odpowiedzi na to powstają miejskie programy dofinansowań wymiany systemów ogrzewania. Te działania zdaniem władz miasta w dłuższej perspektywie znacząco zmniejszą zanieczyszczenie powietrza w Ełku.

Sprawdź stan powietrza w pozostałych miastach