GoodAir

Smog Końskie- mapa, dziś, pomiar

Legenda Bardzo dobry Dobry Dostateczny Umiarkowany Zły Bardzo Zły Brak indeksu

Jakość powietrza Końskie- mapa, dziś, pomiar

W Końskich warto zobaczyć klasycystyczny zespół parkowo-pałacowy wzniesiony przez Jana Małachowskiego w latach 40. XVIII w. W XIX w był kilkukrotnie przebudowywany, w tym czasie uważany był za jeden z najpiękniejszych parków w Polsce. Niestety został zniszczony w czasie okupacji niemieckiej. W okresie powojennym, na skutek nieprzemyślanych decyzji teren parku został zmniejszony, obecnie powierzchnia parku wynosi około 15 ha.

Mieszkasz lub wybierasz się do tej miejscowości? Poniżej znajdziesz niezbędne informacje o stanie powietrza i poziomie smogu w Końskich.

Mapa jakości powietrza w Końskich

Jakość powietrza w Końskich zmienia się w zależności od pory roku. Zanieczyszczenia pojawiają się w sezonie grzewczym. Niestety jak w wielu innych polskich miastach mieszkańcy nie zawsze używają dobrego jakościowo opału, a w piecach często ląduja śmieci. Przekroczenia dotyczą drobnych pyłów PM 2.5 oraz PM 10. Na szczęście nie są one stałe – dotyczą głównie godzin porannych i wieczornych. Współczynniki te uwzględnia czujnik przy Placu Kościuszki zamontowany dzięki wspraciu Stowarzyszenia „Tak dla Końskich” W mieście znajduje się również mobilna stacja monitoringu zanieczyszczeń powietrza, która umieszczona jest na terenie Przedszkola nr 5 w Końskich.

Pomiar smogu w Końskich

Smog w Końskich choć pojawia się okresowo jest tematem dostrzeganym przez lokalne władze. Dlatego miasto podpisało porozumienie dotyczące programu Czyste Powietrze. Jego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program koncentruje się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Działania te mają poprawić stan powietrza w Końskich czyli zapobiegać pojawianiu się smogu.

Sprawdź stan powietrza w pozostałych miastach