GoodAir

Smog Ostróda - mapa, dziś, pomiar

Legenda Bardzo dobry Dobry Dostateczny Umiarkowany Zły Bardzo Zły Brak indeksu

Jakość powietrzaOstróda - mapa, dziś, pomiar

Ostróda to miasto w województwie warmińsko-mazurskim, leżące na Pojezierzu Iławskim. Atut Ostródy, to wyjątkowe położenie, w granicach miasta jest pięć jezior, w okolicy kilkanaście, a wokół piękne lasy.
Główną atrakcją jest tu molo wybudowane w połowie lat 90. Jest to największy tego typu obiekt śródlądowy w Polsce, na którym organizowane są latem koncerty „na wodzie”. W mieście jest też kilka zabytków. Warto odwiedzić Kościół gotycki św. Dominika Savio, pochodzący z XIV w., kościół neogotycki pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny z lat 1856–1875, czy kościół ewangelicko-metodystyczny neogotycki z 1907 r. Na wieżę kościelną, tego ostatniego wiedzie 105 schodów i stanowi ona punkt widokowy na całą Ostródę.
Mieszkasz lub wybierasz się do tej miejscowości? Poniżej znajdziesz niezbędne informacje o stanie powietrza i poziomie smogu w Ostródzie.

Mapa jakości powietrza w Ostródzie

Warmia i Mazury generalnie notują najniższe poziomy zanieczyszczeń , dlatego również w Ostródzie stan powietrza nie budzi większych obaw. Przekroczenia obowiązujących norm zdarzają się krótko okresowo i nie wpływają na średnią roczną ocenę jakości powietrza w Ostródzie. Najczęstszym powodem wspomnianych przekroczeń jest palenie śmieci w piecach w okresie grzewczym.

Pomiar smogu w Ostródzie

Mieszkańcy mają mozliwość monitorowania jakości powietrza w Ostródzie, ponieważ przy ul. Piłsudskiego 4 znajduje się stacja kontrolno pomiarowa. Na szczęście analiza danych pokazuje, że Smog w Ostródzie nie jest problemem. Średnie stężenie pyłów PM 10 nie przekracza poziomu dopuszczalnego i wynosi 24,2 µg/.

Sprawdź stan powietrza w pozostałych miastach