GoodAir

Smog Koziegłowy - mapa, dziś, pomiar

Legenda Bardzo dobry Dobry Dostateczny Umiarkowany Zły Bardzo Zły Brak indeksu

Jakość powietrza Koziegłowy - mapa, dziś, pomiar

Koziegłowy to wieś położona w województwie wielkopolskim, graniczy bezpośrednio z Poznaniem (dzielnicą Karolin). Pod względem liczby ludności jest to jedna z największych polskich wsi. Pierwsza wzmianka w dokumentach o wsi Koziegłowy pojawia się w 1296 r. jednak przypuszcza się, że istniała dużo wcześniej o czym świadczą ciekawe i cenne znaleziska archeologiczne.
Nazwa wsi może pochodzić od pagórków przypominających kozie głowy, krąży jednak legenda, że nazwa wzięła się od jednej z powodzi, podczas której na okolicznych łąkach widać było tylko głowy pasących się kóz.

Mieszkasz lub wybierasz się do tej miejscowości? Poniżej znajdziesz niezbędne informacje o stanie powietrza i poziomie smogu we wsi Koziegłowy.

Mapa jakości powietrza w Koziegłowach

Koziegłowy jak większość wsi w Polsce ma problem z zanieczyszczeniem powietrza. Wiąże się to przede wszystkim z tzw. niską emisją spowodowaną opalaniem domów miałem oraz zwiększającym się natężeniem ruchu samochodowego i emisją szkodliwych substancji ze spalin. Jakość powietrza w Koziegłowach pogarsza się wraz ze spadkiem temperatur.

Pomiar smogu w Koziegłowach

Smog we wsi Koziegłowy mieszkańcy mogą monitorować na bieżąco dzięki stacji Koziegłowy os. Leśne. Najważniejsze jest jednak, przykładanie wagi do jakości używanego opału, ponieważ dym jest jedną z głównych przyczyn zanieczyszczenia powietrza w Koziegłowach.

Sprawdź stan powietrza w pozostałych miastach