GoodAir

Smog Krosno- mapa, dziś, pomiar

Legenda Bardzo dobry Dobry Dostateczny Umiarkowany Zły Bardzo Zły Brak indeksu

Jakość powietrza Krosno- mapa, dziś, pomiar

Krosno – miasto w województwie podkarpackim z licznymi szlakami turystycznymi. Często nazywane małym Krakowem ze względu na podobieństwo sukiennic. Stanowi dynamicznie rozwijający się ośrodek przemysłowy i usługowy. Zachwyca wspaniałymi średniowiecznymi kościołami oraz pięknymi, zabytkowymi kamieniczkami. W aglomeracji, koniecznie trzeba zobaczyć Kościół Farny pod wezwaniem Świętej Trójcy oraz dzwon Urban – jeden z największych w naszym kraju. Krosno kojarzone jest z hutnictwem szkła, ale także miejscem narodzin przemysłu naftowego.

Mieszkasz w Krośnie, a może chcesz odwiedzić to miasto? Koniecznie sprawdź poziom zanieczyszczeń powietrza. Szukasz informacji na temat: stan powietrza Krosno, smog Krosno, zanieczyszczenie powietrza Krosno? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy wszystkie ważne informacje.

Mapa jakości powietrza w Krośnie

Stan powietrza w Krośnie jest niedobry, ze względu na zanieczyszczenie pyłami PM 10 i PM 2,5. Ich źródło stanowi niska emisja pochodząca z gospodarstw domowych oraz transport samochodowy.

Smog w Krośnie? Ciekawi Cię, czy w mieście dokonywany jest pomiar stanu zanieczyszczenia powietrza? Stacji pomiaru poziomu zanieczyszczeń znajduje się przy ulicy Kletówki. Rekordowe stężenie smogu w Krośnie wystąpiło wielokrotnie. Przykładowo 2 stycznia 2018 roku koncentracja pyłów PM 10 osiągnęła 400% normy, a 12 lutego 2018 roku o 300% normy. Przy takim ich poziomie człowiek wdycha tyle szkodliwego benzo[a]pirenu, co przy wypaleniu około 500 papierosów w jeden dzień.

W Krośnie podejmowane są różne działania mające przynieść poprawę stanu powietrza. Przede wszystkim mieszkańcy mogą skorzystać z dofinansowania ekologicznych systemów ogrzewania. Krośnieńska policja przeprowadza akcję „Smog” polegająca na zatrzymywaniu pojazdów i badaniu jakości spalin. Współczynnik zadymienia powyżej 1,5 oznacza niesprawność samochodu, a jego właścicielowi odbierany jest dowód rejestracyjny do czasu naprawy tej usterki. W mieście odbywają się także akcje, zwiększające świadomość mieszkańców miasta w zakresie szkodliwości smogu. Podejmowane działania są niewielkie i nadal niewystarczające.

Sprawdź stan powietrza w pozostałych miastach